Haber

ABD Temyiz Mahkemesi Halkbank’a 31 Temmuz’a kadar süre verdi

ABD Yüksek Mahkemesi’nin gönderdiği Halkbank dosyasını inceleyen New York’taki temyiz mahkemesi, ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını delmekle suçlanan bankaya itiraz gerekçelerini sunması için 31 Temmuz’a kadar süre verdi.

Amerika’nın Sesi’nde yer alan Türkçe habere göreHalkbank’ın başvurusunu Yabancı Devlet Bağışıklığı Yasası’na (FSIA) girdiği ve bu nedenle ABD’de yargılanamayacağı gerekçesiyle görüşen Yargıtay, 19 Nisan’da davanın yeniden değerlendirilmesi için New York 2. Bölge Yargıtay’ına gönderdi. karar.

Yargıtay’ın gönderdiği Halkbank belgesini inceleyen mahkeme, Halkbank’tan temyize ilişkin ilişkilerini 31 Temmuz’a kadar mahkemeye sunmasını istedi.

New York 2. Bölge Yargıtay Yargıcı Yargıç Joseph F. Bianco’nun kararına göre Halkbank’ın itirazları 31 Temmuz’da görülecek ara duruşmada görülecek.

New York Güney Bölge Başsavcılığı, Halkbank’ın itirazları reddetmesine 60 gün içinde itiraz edecek. Savcılığın itirazları sunmasından itibaren 30 gün içinde Halkbank, iddia makamının savunmalarına yanıt verecektir.

Bunu takiben savcılık, Halkbank’ın itirazlarına 30 gün içinde cevap verecek. Duruşma ve mahkemeye verilecek yazılı dilekçelerin ardından New York 2. Bölge Yargıtay Halkbank belgeleriyle ilgili kararını açıklayacak.

Halkbank aleyhine bir karar çıkması halinde dava New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi’nde devam edecek. New York 2. Bölge Temyiz Mahkemesi daha önce Halkbank’ın itirazlarını iki kez reddetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu